Oskarų ceremonijoje nemenka staigmeną tapęs ir pirmą kartą istorijoje pagrindinį apdovanojimą laimėjęs korėjiečių filmas „Parazitas“ savo pastatymų yra gana „holivudiška“ komi-drama su visais jai būdingais elementais – nuo ganėtinai nuspėjamo scenarijaus (istorijos ir moralo) iki filmavimo rakursų. Nepaisant to, o gal kaip tik dėl to – filmas tikrai yra geras ir išlaiko žiūrovo dėmesį visas 130 minučių.

Šis filmo istorija sukasi  apie tai, kaip neturtingai šeimai atsiranda proga spręsti savo gyvenimiškas problemas apgaulės būdu „įparazitavus“ darbuotis pas turtingus žmones. Bedarbių šeimos nariui pasiseka suklaidinti gana patiklią turtingą namų šeimininkę dėl savo išsilavinimo ir prasideda..

Kalbant apie filmą, režisierius iš esmės kelia kelis klausimus. Pirmas moralinis – kiek žmogus gali daryti tam, kad pakeistų savo likimą ir kokias priemones jis tam renkasi, ar visos priemonės yra pateisinamos ir ar jos veiksmingos. Antroji linija yra apie socialines klases arba kastas. Filme labai ryški linija teiginiui, kad savo „vietą“, kurią jau turi, yra labai sunku panaikinti – tu gali pakeisti darbą, tavo pajamos gali gerokai paaugti, bet tam, kad pakeistum tai iš kur esi ir kas esi – reikia kur kas daugiau.

Filmas yra tikrai geras – jame pakanka ir dinamikos ir sveiko humoro, tačiau jis savyje turi užkoduotų ir daug rimtų klausimų. Nors filmas yra Pietų Korėjos, tačiau filmuotas Vakarų kultūrai būdingu stiliumi. Nėra klausimų apie šio filmo vertę ir jį kūrusių žmonių rimtą darbą – šis filmas turėjo būti nominuotas didžiausiuose apdovanojimuose ir žiūrėti jį išties verta.