Drama, kurioje pagrindinis herojus, suktas, žemiausios grandies sukčius turi svajonę susitvarkyti gyvenimą – bet tam reikia atlikti dar vieną, paskutinį darbelį. Paskutinis darbas yra didžiausias ir į jį pagrindinis personažas investuoja viską, bet, kaip ir turi būti geroje istorijoje – viskas vyksta ne taip kaip pagrindinis veikėjas planavo.

Pats filmo išskirtinumas yra operatoriaus darbe. Iš esmės nieko čia originalaus nėra, tačiau tokiam didžiųjų ekranų filmui su A lygio žvaigžde tai yra ne taip jau ir įprasta. Reikalas paprastas – kamera laikoma tokiame aukštyje ir filmuojama tokiais rakursais, nelaikant per didelio stabilumo ir taip sukuriamas įspūdis, kad žiūrovas visuomet yra netoliese pagrindinio veikėjo.

Kadangi pagrindinis veikėjas tai ne oligarchas, o vis niekaip iš prasto rajono, prastos reputacijos juvelyrinės (gal net lombardo) neišlipantis žydų tautybės machinatorius, kuris įprastai reikalus turi su prastos reputacijos klientais, o ir sandoriai tokie, kad dažnai parduodami daiktai būna ne nauji ar be originalių dėžučių. Čia vyksta labai daug reikalų, sandorių, daugybė klientų yra kilę iš apačių ir ten vis dar yra, o pagrindinis herojus hiperaktyvus. Kodėl apie tai kalbama, o todėl, kad žiūrovui yra sudaromas toks dalyvavimo turguje, nuolatinio veiksmo ir didelės dinamikos įspūdis, kuris filmui iš tikro padeda, bet kartais žiūrovas imasi ir jau nebesuspėti su veiksmu.

Istorija sukurta vėlgi gerai. Nors tai laiko prasme visiškai trumpas laikotarpis, tačiau gerai parašyta istorija priverčia žiūrovą jausti nuolatinę įtampą ir pergyventi dėl pagrindinio personažo. Šis personažas gauna, rodos, geros vertės brangakmenį ir jo tikslas jį parduoti už gerą kainą aukcione. Tačiau apsukrumas nebūtų apsukrumu, jei dar prieš pateikiant jį pardavimui, nepabandžius iš jo uždirbti papildomai. Personažas rizikuoja, dalyvauja lažybose ir, kaip ir galima numanyti – ne viskas eina taip, kaip jam norėjos. Herojus vis taiso padėtį, bet kai ji ima taisytis, jis negali atsispirti pagundai vėl ir vėl surizikuoti. Be neparduoto brangakmenio, jis dar turi ir skolų, todėl yra nuolat persekiojamas skolų surinkėjų, kurie dirba jo pusbroliui. Pasirodžius, kad situacija ima gerėti, personažas eilinį kartą nusprendžia rizikuoti…

Kaip jam baigėsi – pamatysite filme, tačiau net turint nemažą patirtį filmuose, jis baigiasi taip, kad palieka žiūrovą išsižiojusį tyloje. Režisierius meistriškai pateikia netikėtumą ir filmo pabaiga yra tikrai vienas netikečiausiu ir krestelejančių filmo momentų.

Pirmą peržiūrėti yra būtina.