Tai turbūt yra didžiausias nusivylimas 2019 metais. Ne todėl, kad filmas būtų blogas, o dėl to, kad iš tokio kultinio serialo kūrėjų žiūrovas tikisi visiškai kitokio tipo filmo, o vietoje jo gauna bandymą giliai kapstyti ir mokyti tuos, kuriuos galbūt sugadino serialas.

Taigi, filmas iš esmės yra labai lėtai sukama (suprask-  su vieta apmąstymams) istorija apie tai, kaip tiesą atradęs narkotikų prekeivis bando ištrūkti iš narvo į kurį jį įstūmė prekyba narkotikais. Herojus (Jesis Pinkmanas) bando ištrūkti, bet jo kelyje vien kliūtis ir įvairūs trukdžiai – nuo pinigų stokos iki moralinių kančių išgyvenant flashbackus. Kūrėjai iš esmės bando pasakyti, kad turtai ir platus gyvenimas, visą tai gavus neteisėtu keliu, sukelia tik baisias kančias ir ten pabuvojusių žmonių vienintelis tikslas yra ištrūkti, o ištrūkti nėra taip paprasta. Štai ir visas šios istorijos banalus moralas.

Tegul bus jis toks – būna ir kur kas blogesnių scenarijų, o užsidirbti jau sukurtu prekės ženklu lengvai – nori daugelis, taigi tai suprantama ir nusivylimas kyla ne iš čia. „Breaking bad“ (Bręstantis blogis) serialas savo šlovę pelnė tikrai ne dėl jos meniškos prigimties ar užkoduotų žinučių. Žmonės šį serialą pamilo dėl veiksmo jame, o konkrečiau – dėl to, kad jie sekė ir sirgo už jo personažus. Žmonės sirgo už chemijos mokytojo ir narkoprekeivio  sąjungą, už jų bandymus išspręsti bėdas ir nušluostyti nosis kur kas geriau pasiruošusiems, brutaliems narkoprekeiviams. Žiūrovai rinkosi puses, kuomet jie pykosi ir džiaugėsi, kai taikėsi. Tačiau pačiame siužete nebuvo daug pretenzijų į didelius moralinius klausimus išskyrus, galbūt, paskutinį sezoną, kuomet kūrėjai jau akivaizdžiai kankinosi. Todėl visiškai nesuprantamas sprendimas daryti slegiantį, lėtą filmą su pretenzijomis į didelius moralinius klausimus ar atsakimus, o dar tiksliau – toks sprendimas iš esmės apgavo šio serialo gerbėjus, kurie, negalėdami nieko padaryti, o dar ir dėl to, kad na „gilią mintį“ kritikuoti nėra labai madinga, nepagrįstai spaudalioja šiam filmui gerus įvertinimus IMDB.

Filmas yra per lėtas, jo problematika – nuvilianti, nes Breaking Bad fanas iš tiesų mažiausiai ko tikisi, ne gero ir triumfuojančio Jessio comeback‘o, o daugiau nei valandą trunkančio jo bėgimo nuo savęs ir nuo jį įvairiais būdais persekiojančios praeities. Gerai istorijai reikia, kad jis atsitiestų ir triumfuotų, o geram apmąstymų iššūkiui reikia ia šiek tiek daugiau, nei „viskas turi savo kaina“ ar „nešvarūs pinigai laimės neatneša“. Tai tiesiog banalu.