Menų studijos internetinė svetainė
GARSAS IR SPALVA
2016-2017 mokslo metų pamokų tvarkaraščiai

Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
(2- 4 metų vaikams)

Ketvirtadienis 10.30
Ketvirtadienis 18.15

Naujiena- grupinės dailės
pamokos Pavilnio
bendruomenės
namuoseVandens g. 9)

Pirmadienis:

7- 11 m. 14.25- 15.25
12- 18 m. 15.30- 17.00
4- 6 m. 17.15- 18.45
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė 2-4 metų vaikams

   Muzika yra kalba. Todėl ji, kaip ir mūsų gimtoji kalba, geriausiai įsisavinama klausantis, mėgdžiojant ir eksperimentuojant garsais. Žaisdami, fantazuodami, įsitraukdami į kūrybos procesą, vaikai žadina vaizduotę ir mokosi išreikšti save garsais ir spalvomis.
   Grupinėse pamokėlėse kartu su tėveliais ir šuniuku Amsiuku jie dainuoja liaudies dainas, dermines skanduotes, specialiai jiems sukurtas daineles. Girdėdami įvairių stilių, žanrų muziką išmoksta susikaupti, įsiklausyti, išgirsti, o išgirdę - įsitraukti į muzikavimą, kartoti muzikinius ritmus, intonuoti. Mokosi atsipalaiduoti ir muziką perteikti judesiu bei šokiu. Kiekvienoje pamokėlėje mažyliai groja perkusiniais instrumentais.
   Pamokėlė - tai pažintis ne tik su muzika, bet ir su daile. Kas kartą muziką keičia dailės eksperimentai. Kuo mažesnis vaikas, tuo trumpiau išlaiko sukauptą dėmesį ir siekia greitesnio rezultato. Todėl naudojame kuo paprastesnes ir išraiškingesnes dailės priemones. Dažnai viename darbelyje vaikas panaudoja keletą technikų. Kad turėtų daugiau erdvės ir laisvės pasireikšti tapydamas, duodame jam didesnio formato popieriaus lapą, storą ir platų teptuką, guašo dažus. Vaikas žaidžia dažais ir spalvomis. Taip jis patiria kūrybos džiaugsmą ir kartu nejučia išmoksta laikyti teptuką, tapyti bei naudoti įvairias tapybos technikas. Pamokėlėse vaikas susipažįsta ir su kitomis dailės priemonėmis. Tai aliejinė pastelė, vaškinės ir akvarelinės kreidelės, pieštukai, plastelinas, modelinas, spalvotas popierius ir įvairios gamtinės priemonės.
   Piešimo eiga, kūrybos procesas šiuo atveju žymiai svarbesnis už rezultatą - dailės kūrinį, piešinį. Kurdamas vaikas įsijaučia, išgyvena, fantazuoja. Tai lavina jo vaizduotę, ranką, o smulkūs pirštukų judesiai padeda koordinuoti smegenų veiklą.
   Pamokėlės vyksta 60 min. vieną kartą per savaitę. Kiekvienoje pamokėlėje vaikučių laukia dvi mokytojos: muzikos ir dailės.
Avelės Alės mokyklėlė
Avelės Alės mokyklėlė
Avelės Alės mokyklėlė
Avelės Alės mokyklėlė
Avelės Alės mokyklėlė
Avelės Alės mokyklėlė
Avelės Alės mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Šuniuko Amsiuko mokyklėlė
Spalvelės studija
Spalvelės studija
Spalvelės studija
Spalvelės studija
Spalvelės studija
Spalvelės studija
Pirmieji mažųjų muzikantų ir dailininkų žingsniai Garsiuko ir Spalvelės mokyklėlėje

   4-6 metų vaikai vis dar mokosi judėdami ir žaisdami, todėl Garsiuko ir Spalvelės mokyklėlėje mes nesėdime suoluose, o žaidžiame muzikos ir dailės žaidimus. Galite pasirinkti labiausiai patinkamas iš mokyklėlėje vykstančių pamokėlių.

Garsiuko fleitučių ansamblis

   Šiose pamokėlėse Garsiukas moko mažylius groti fleita - tuo stebuklinguoju instrumentu, kadaise išgelbėjusiu visą miestą. Vaikai nuo ketverių metų, grodami išilgine fleitute, mokosi suderinti kvėpavimą ir smulkiuosius pirštų judesius. Šių dienų moksliniai tyrimai įrodė visapusišką taisyklingo kvėpavimo ir smulkiosios pirštų motorikos naudą.
   Pamokėlėse taip pat dainuojame, skanduojame ritmą, bandome kurti ir groti savo melodijas. Linksmi muzikiniai žaidimai lavina klausą ir ritmo pojūtį, o kaip smagu surengti nedidelį koncertą ir pabūti tikru atlikėju!
   Pamokėlės vyksta 30 min. vieną kartą per savaitę.

Mažųjų smuiko pamokos

   Tai grupinės smuiko pamokėlės vaikams nuo ketverių metų kartu su mama ar tėčiu. Pamokėlės vyksta pagal garsaus japonų smuikininko ir pedagogo Š.Suzuki metodą, kuris dar vadinamas „talentų lavinimo metodu“. Smuikuoti gali kiekvienas, tereikia noro, nuoseklumo ir tinkamos aplinkos.
   Tokio amžiaus vaikai gerai jaučiasi būdami tarp bendraamžių - jie stebi vieni kitus ir mokosi, o šalia esantis artimas žmogus padeda ir padrąsina. Todėl šiose pamokėlėse kartu mokomasi smuikavimo pagrindų, dainuojama, klausomasi muzikos.
   Pamokėlės vyksta 45 min. vieną kartą per savaitę.

Garsiuko dainavimo studija

   Daina mus lydi nuo pat kūdikystės - mamos mums niūniuoja lopšines, paskui patys dainuojame žaisdami, dar vėliau-  bendraudami, norėdami save išreikšti, tačiau dažnas suaugęs nebedrįsta dainuoti... Tačiau mes tikime, kad dainuoti gali kiekvienas, todėl kviečiame vaikus išmokti naudotis ypatingu instrumentu - savo balsu. Šiose pamokėlėse vaikai žaisdami mokysis ne tik švariai intonuoti, klausyti, formuoti garsą, bet svarbiausia - išsaugoti savo vaikišką balsą ir natūralų kvėpavimą. Pamokėlių metodika grįsta garsių ikimokyklinio amžiaus pedagogų M. Hefele, M. Yemendzakis bei F. Truun patirtimi.
   Vaikai galės pasirodyti ir scenoje - menų studijos "Garsas ir Spalva" organizuojamuose koncertuose.
   Pamokėlės vyksta 30 min. vieną kartą per savaitę.

Spalvelės dailės studijos

   Pamokėlių metu skambant muzikai vaikai bando įvairiais dailės būdais ir technikomis perteikti tai, ką matė, įsivaizduoja ar jaučia. Piešdami ornamentus, spalvindami, karpydami ir lipdydami jie lavina smulkiuosius rankų raumenis, šitaip pasiruošia mokyklai.
Kol dar nemoka nupiešti atpažįstamų objektų, vaikai tapo savo mėgstamiausių spalvų dermes, daugiau piešia fantazuodami. Paletėje patys maišo dažus, išgaudami šiltas ar šaltas, kartais linksmas, kartais blausias, liūdnas spalvas.
   Pamokėlės vyksta 45 min. vieną kartą per savaitę.

                         
                   Avelės Alės mokyklėlė 1-2 metų vaikams

   Kūdikis, būdamas mamos įsčiose girdi muziką ir garsus. Jau gilioje senovėje besilaukianti moteris niūniuodama ir dainuodama supažindindavo kūdikėlį su jį pasitinkančiu pasauliu, o jam gimus, dainuodavo ramindama ar linksmindama ir šitaip mokė muzikinės kalbos. Puiku, jei mažylis auga turtingoje muzikinėje aplinkoje, mat būtent ji ugdo muzikinius gabumus.
   Grupinėse pamokėlėse mažyliai kartu su mama ar tėčiu klausosi įvairių stilių ir žanrų muzikos. Kartu su avele Ale niūniuoja, guguoja, dainuoja liaudies dainas, žaidimus, įvairių dermių ir ritmų skanduotes ir specialiai jiems sukurtas daineles. Grodami perkusiniais instrumentais ir šokdami pajunta muzikos ritmą, kūno kalba perteikia muzikines temas. Sunku įsivaizduoti niekada nieko nepiešiantį mažą vaiką. Jei tik po ranka yra kokių nors priemonių, piešti bando visi. Todėl kartą per mėnesį pas avelę Alę apsilanko spalvos, o tada vaikai stebi, liečia, maišo. Tapoma pirščiukais, kempinėlėmis, eksperimentuojama. Žinoma, šiose pamokėlėse svarbiau procesas, o ne rezultatas.
   Pamokėlės vyksta 30- 45 min. vieną kartą per savaitę.